07.02.2024

Chytré sledování tlaků v pneumatikách

Od 6. července 2024 budou aktivní systémy monitorování tlaku v pneumatikách vyžadovány ze zákona pro všechny užitkové přívěsy nad 3,5 tuny. Společnost Krone proto vyvinula systém Krone Smart Tyre Monitoring System (TPMS), který lze již nyní instalovat do všech vozidel.

Systém Krone Smart TPMS přenáší údaje o tlaku v pneumatikách i o aktuální teplotě uvnitř jednotlivých kol. Tyto údaje se zobrazují řidiči v tahači a zároveň se prostřednictvím sítě air-air odesílají správci vozového parku. Díky tomuto přehledu o celém vozovém parku lze zvýšit jeho efektivitu. Správný tlak v pneumatikách snižuje spotřebu paliva a tím i emise CO2. Stejně tak lze předejít následným nákladům, jako je zvýšené opotřebení pneumatik v důsledku nesprávného tlaku vzduchu a v nejhorším případě prasknutí pneumatiky.

 

Spolehlivé výstrahy ve všech situacích

Tlak v pneumatikách závisí na mnoha faktorech: rychlosti vozidla, hmotnosti nákladu a zeměpisných podmínkách (topografie). Kromě toho má na tlak v pneumatikách velký vliv teplota. Aby bylo možné tyto informace vyhodnotit nezávisle, zachycují snímače tlaku v pneumatikách Krone také údaje o teplotě a dávají je do souvislosti s naměřenými tlaky, rychlostí a tonáží příslušného vozidla.

Aby se kvalita alarmových doporučení zvýšila na ještě vyšší úroveň, porovnávají se shromážděná živá data s daty z jiných vozidel pomocí analýzy Big Data pro každé vozidlo. Společnost Krone následně zjištěné poznatky porovnává a napomáhají k lepšímu vyhodnocování výstražných upozornění.

Krone Smart TPMS: technologie v detailu

Každé kolo v návěsu má samostatný snímač, který určí tlak a teplotu. Tyto údaje jsou prostřednictvím Bluetooth přenášeny do telematické jednotky Krone Smart Collect (KSC), která je předává do tahače. Kromě toho lze data odesílat prostřednictvím rádiových vln na telematický portál Krone a do aplikace Krone Telematics App a také prostřednictvím rozhraní API do aplikací třetích stran.

Telematický portál Krone nabízí provozovatelům vozového parku také možnost vytvářet vlastní alarmy a mapovat tak všechny možné scénáře během přepravy. Díky nepřetržitému sledování pomocí systému Krone Smart TPMS lze zjistit jak postupnou, tak náhlou ztrátu tlaku, aby bylo možné co nejrychleji doplnit vzduch a opravit poškozené místo.

Kontaktujte nás ohledně

servisu
prodeje vozů
náhradních dílů
dopravy
výroby

Neváhejte nás kontaktovat.

HESTI Praha – Prodej
HESTI Praha – Servis
HESTI Plzeň
HESTI Chomutov
HESTI Liberec
HESTI Hradec Králové
HESTI Ústí nad Labem
HESTI Tábor
HESTI Jičín
G.T.S. Poběžovice, spol. s r.o.
PTN-Vestra, s.r.o.
NTC, s.r.o. – Prodej
NTC, s.r.o. – Servis

Centrála