Intelgientní sledování tlaků v penumatikách

Od 6. července 2024 budou aktivní systémy monitorování tlaku v pneumatikách vyžadovány ze zákona pro všechny užitkové přívěsy nad 3,5 tuny. Společnost Krone proto vyvinula systém Krone Smart Tyre Monitoring System (TPMS), který lze již nyní instalovat do všech vozidel.

Tlak v pneumatikách závisí na mnoha faktorech: rychlosti vozidla, hmotnosti nákladu a zeměpisných podmínkách (topografie). Kromě toho má na tlak v pneumatikách velký vliv teplota. Aby bylo možné tyto informace vyhodnotit nezávisle, zachycují snímače tlaku v pneumatikách Krone také údaje o teplotě a dávají je do souvislosti s naměřenými tlaky, rychlostí a tonáží příslušného vozidla.

Aby se kvalita alarmových doporučení zvýšila na ještě vyšší úroveň, porovnávají se shromážděná živá data s daty z jiných vozidel pomocí analýzy Big Data pro každé vozidlo. Společnost Krone následně zjištěné poznatky porovnává a napomáhají k lepšímu vyhodnocování výstražných upozornění.

Každé kolo v návěsu má samostatný snímač, který určí tlak a teplotu. Tyto údaje jsou prostřednictvím Bluetooth přenášeny do telematické jednotky Krone Smart Collect (KSC), která je předává do tahače. Kromě toho lze data odesílat prostřednictvím rádiových vln na telematický portál Krone a do aplikace Krone Telematics App a také prostřednictvím rozhraní API do aplikací třetích stran.

Telematický portál Krone nabízí provozovatelům vozového parku také možnost vytvářet vlastní alarmy a mapovat tak všechny možné scénáře během přepravy. Díky nepřetržitému sledování pomocí systému Krone Smart TPMS lze zjistit jak postupnou, tak náhlou ztrátu tlaku, aby bylo možné co nejrychleji doplnit vzduch a opravit poškozené místo.

Největší servisní sít v ČR

11 servisních poboček

Vlastní výroba

Nástavby pro užitková vozidla i návěsy

Certifikovaný prodejce

Prodej nových i ojetých tahačů man

Velký výběr návěsů

Široká nabídka všech značek a druhů

Kontaktujte nás ohledně Intelgientní sledování tlaků v penumatikách

Neváhejte nás kontaktovat.

Centrála

Návěsy značky Inteligentní systémy

Široká nabídka návěsů pro všechny druhy přepravy.

Zpátky na kategorie

TPMS

Inteligentní sledování tlaků v pneumatikách